Mehmet G. HIZARCI

Medipol Grubu Stratejik Yönetim ve Is Gelistirme Koordinatorü

Başta Diagnostik Ultrasonografi olmak üzere altı yıl aktif hekimlik sonrası, iş hayatına Eczacıbaşı İlaç Pazarlama firmasında Satış ve Pazarlama yönetiminde başlayan Dr. Hizarcı, Philips Healthcare Türkiye Genel Müdürü, Orta Doğu Direktörü ve Hollanda’da Avrupa Direktörü olarak çalıştı.

2005 Yılında Türkiye’ye dönerek once İstanbul’da ve ardından Dubai’de sağlık hizmetleri sunumu ve hastane yönetimi alanında Genel Müdürlükler yaptı, üst yönetim ekiplerinde liderlik sorumlulukarı aldı. 2011 yılında döndüğü Türkiye’de Medical Park Hastaneler Grubu’nda Stratejik Yönetim Koordinatörü (CSO) ve Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi.miştir.

Dr. Hizarci, 2012 yıldan bu yana Medipol Grubu Stratejik Yönetim ve Is Gelistirme Koordinatoru gorevini yurutmektedir.

Çeşitli uluslararası projelerde liderlik görevleri de üstlenmiş olan Dr. Hizarcı, Koç Üniversitesinde MBA, Harvard Business School’dan Sağlık Hizmetleri Yönetimi ve Kapsamli Liderlik programlarını burslu olarak bitirmiştir. Ayrıca Fransa’da Insead Universitesinde Finans eğitimi almıştır.

Organizationel liderlik, Innovasyon, Strateji oluşturma ve uygulama; Organizayonel değişim ve gelişim, büyüme, karlılık ve verim artıma, Proje oluşturma ve yönetme; Marka ve Hizmet tasarım ve geliştirme, CRM, Satış ve Pazarlama yönetimi; İş Mükemmelliği ve Kalite yönetimi; Uluslararası İş Geliştirme ve Yönetimi, Saglik Turizmi Finans, Yatırım ve.Kaynak Yönetimi alanlarında bir çok başarı örnekleriyle dolu deneyimler sahibidir.

Bilgi Sistemleri, İş Verimliliği ve Yönetimi alanlarında, başta ERP, Business Balanced Scorecard ve Telemedicine alanlaında projeler içinde önemli sorumluluklar almıış olan Mehmet Hizarcı, South Florida State University’de Telemedicine dersleri almıştır.

Mart 2012’de Cleveland Clinic’te ‘’Executive Visitors Program’a katılmış olan Mehmet Hizarcı, ISO ve EFQM sertifikalı eğitimci ve denetcisidir, İngilizce, Hollandaca ve Fransızca bilmektedir. Ayrıca orta duzeye yakın Rusca’sı olan Dr. Hizarcı, geçtiğimiz yıl Medipol Üniversitesi Sağlık Hukuku master programını bitirmiştir.

Dr. Hizarcı,özellikle geçtiğimiz yıldan beri Sağlık Çıktıları Ölçümü ve Değer Yaratma üzerinde çalışma ve uygulamalar yapmaktadır.